18 Aralık 2010 Cumartesi

Mümin yalan söylemez

Örnek olarak kullandığım bir site var biliyorsunuz birkaç gündür: Gasilhane. Karşılarında kim olduğunu bir türlü kavrayamadıkları için saçmalamayı bırakıp abuklama safhasına geçtiler. Bir küfür lafıdır dillerine dolamış, gidiyorlar. Etmedikleri küfür kalmadı, bana ve beni bahane ederek Müslümanlara. Bir de asıl önemlisi Derneği basıcaz diye tehdit edip, ben de gel bakalım deyince, yok biz vazgeçtik gelemeyize çevirdiler işi. Ama artık hangi münafıklık kanununda yazıyorsa bize küfür ettiler, bizi kesicek bunlar gibisinden bir şer propagandası başlatmış durumdalar. Ben öyle uygun görürsem küfür de ederim ve o zaman küfür ettiğimi Almanyadan Antalyaya kadar herkes görür işitir. Bu insanları tek tek algılamıyorum bile. Belirsiz, bir gün saçmalayan, bir gün tehdit edip cayan, bir gün makyajdan, bir gün AK Parti hükümetinden söz eden, ne idüğü benim için meçhul bir siluet olarak algılıyorum. Böyle bir siluete niye küfür edeyim. Kimseye küfür filan etmedim. Bunun makyavelist bir taktik olduğunu bilmenizi isterim. Solda sık rastlanan bir şeydir, bunu da defaetle söyledim. Yemekhane boykotu yapmak için yemeğe saç kılı atıp kıl çıktı diye ayağa kalkabilirler mesela. Çok yakın tanıdığım bir sol lider bizzat kendisi anlatmıştı Konya Öğrenci Derneği oluşumu sırasında böyle işleri yaptıklarını. Benim örgütlü sola girmeyişimin o zamanki nedenlerinden biri de buydu zaten. Haklı dava için haksızlık yapılabilir mi? DGM'de (göbeğe piercing solcuları için açayım: Devlet Güvenlik Mahkemesi, lağvedilen siyasi ceza mahkemesi) Tekel deposunu soymak, çalışanları darbetmek ve TİKKO örgüt üyesi olmak suçlarından yargılanan bir yakınım lehinde şahitlik yaptım. Atılı suçla ilgili hiçbir şey bilmiyordum elbette, ki şahitlik olarak bu yeterliydi, çünkü ifadem anlaşılmaz bir şekilde değiştirilmişti, altında benim imzam olduğu halde benim hiç söylemediğim sözler yazılıydı ifadede. Yargıcın karşısında büyük bir heyecan yaşadım, yalan söylemem gerekirse yalan söyleyemeyeceğim için. Sonuçta ben doğruları anlattım ve şahıs da beraat etti. Hapisten çıkar çıkmaz yanıma gelip mahkemede yalan söylemediğim için beni fırçaladı adam. Ben de lafımı esirgemedim, ben solcu değilim ki abi nasıl yalan söyleyeyim dedim. Gerektiğinde yalan söyleyeceksin dediler. Mümin yalan söylemez oysa. Her şey bunun üzerine kuruludur. Gasilhane sitesi yorumlarımızı siliyor, sonra da yorumlarımızı siliyorlar diye propaganda yapıyorlar. Bizi 2 bin kişi okudu, bunları kim okur diye propaganda yapıyorlar. Bugün itibariyle 4 bin giriş olmuş siteye, onu da söyleyeyim. Bu ne demek, Gasilhaneye girişlerde benim verdiğim linkin payı var. Üstelik de giriş sayısının bu konuyla ilgisi veya önemi ne? İnsanlar merak edip doğal olarak iki siteye de göz atmışlardır. Bizim için bu normaldir, popülizmin doğası gereğidir. Yok kişisel rating mevzu ise, biz solcu değiliz ağzımıza parmağımızı sokup fotoğrafımızı yayımlayacak ilerilik seviyesine daha gelemedik.

3 yorum:

 1. nette, ben de bu bahsettiğin taktiğe benzer bir saldırıya maruz kalmıştım bir zamanlar. hatta öyle bir hale gelmişti ki sayıca çok oldukları bir platformdu ve topluca mitinge gider gibi sayfama saldırıya gelmeler, bilmem ne şöyle diyor hadi ona haddini bildirelim!!!gibi hedef göstermeler ve daha neler neler... adeta cadı avı başlatmışlardı, herneyse lafı uzatmayayım, ya aslında bu tavırlarının sebebi çok açık, öyle ki küfre karşı sesini yükselttiğin zaman dilin ayrı bir incelik kazanıyor ve berraklaşıyor. Bu tip insan olamamış kimseler, ince kelime oyunlarına, algılayamadıkları ifadelere maruz kaldıkları zaman bunu kaldıramıyor ve zıvanadan çıkıyorlar.e tabi bunun sonucu olarak da içlerinde biriktirdikleri nefreti bir güzel kusuveriyorlar. şunu itiraf etmeliyim ki kendilerini düşürdükleri durumları izlemekten keyif bile alıyordum ama özellikle net üzerinde şu tavır üzere karar kıldım

  "Rahmân'ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman, “selâm!” der (geçer)ler"

  bunu söylüyorum diye onlara karşı sert durmayı öğütleyen ayetleri es geçmiyorum, müslüman sert durmalı,gerektiğinde kükremeli, sözleriyle kalplerine korku salmalı ama şuna kanaat getirdim ki bu tip ortamlarda karşında bulunanlar genelde bu sert tavrı bile haketmeyen seviyedeki kişiler oluyor.

  YanıtlaSil
 2. Abi sıkılmasın mı beni yazmaktan:)

  YanıtlaSil
 3. sıkıldım kardeşim. fakat biz sıkılamıyoruz biliyorsun. vazifeli insanlarız. ondan yani. suudi arabistan ajanıyım ben.

  YanıtlaSil