16 Aralık 2010 Perşembe

Nereden Baksan Tutarsızlık?


Çok garip bi'şey var. Mefisto kitabevi solculuğu tarzı bi'şey, istiklal caddesi ve vanilyalı kahve kokan bir solculuk. Çok garipsiniz,türünüz yok, ortanın solu, solun ortası, hümanist sol, neo marksist, avrupa sol, troçkist, dünya vatandaşı, sosyal bilimci, genç akademisyen, pozitivist, ilerlemeci, insalık mirasına katkıda bulunmak isteyen nefer vs vs..
Ümraniyeli 10 cepheci, kara çocuktan dayak yemeyi, sizinle gireceğim tartışmaya tercih ederim, dayak sonunda kalıcı hasar veya ölümle karşılaşmayacaksam en azından.
Ortada vicdanınız var icraatınız yok, insan sevginiz var ama halkımız bok, halkımız hiç birşeyden anlamaz teraneleriniz Allah'ın kanunu gibi bütün cümlelerinize yapışık, üniversiteniz, iyi bir giyiminiz, atkınız, sıcak eviniz kaloriferiniz falan var ama ortaya sunduğunuz ürün yok. Bloglarınız, siz, avrupa filmleri dvd koleksiyonlarınız var bunların sonucunda, bir de istikbale bağlanmış mühendislik, genel müdürlük, bankacılık maaşlarınız, hizmetleriniz. Çok seversiniz, Ursula Le Guin'den alalım:"vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir, devrimi satın alamazsınız, devrimi yapamazsınız, devrim olabilirsiniz ancak."
Jean Luc Godard'ı halkımıza tanıtıp, kedinizin resimlerini bütün dünya halklarıyla paylaşmaktan başka herhangi bir toplumsal eyleminiz oluyor mu? Türünüz ne, ne verdiniz, ne almak istiyorsunuz, daha fazla macchiato?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder