15 Şubat 2011 Salı

Türk halkının günahları

Particularism: Kısaca hemşericilik veya akrabacılık diyebiliriz. "Biz bize benzeriz" düşüncesidir. Bunun günah olduğunu ABD-AB Liberal Kapitalist Bilim ve Siyaset Üst Kurul'u buyuruyor. Akrabalarınız şehir dışından gelip sizde kaldığında kaldıkları günün kirasını alın diyorlar. Abim eşi ve üç çocuğuyla gelip bir hafta bizde kalsa adam başı onar liradan 350 lira gelir elde ederiz. Üst Kurul, masrafları çık, vergini öde, Rantiye ve IMF kazansın da diyor gerçi. Böylece 200 lirası kâr olsa, yüzde 50 vergi ödesem, Rantiye ile IMF 50/50 bölüşseler, abim ailesiyle bir hafta bizde kaldığı için her biri 50 TL kazanmış olacaklar. Ben particularism yapmak istiyorum ama. IMF ve Rantiyeye gelince, bir 50 TL çalışır. Fazlasını isterlerse kaçırmaya başlarım. Ne kaçırıyorsun derseniz: Vergi, kız, gümrükten mal, mazot, eşeğin...

Linç: Taraf ve Radikal gazetelerine göre Türk halkı linç seviyor. Mahalle arasında, köşe başında durup durmaktan sıkılan Türk gençleri Alman işçilerin yaşadıkları binaları kuşatıp kundaklıyor ve çıkışları da kapattıkları için yabancı işçiler aileleriyle yanarak can veriyorlar. Türk polisi de linçe katılmak arzusunda olduğu için, doğru dürüst soruşturma yapmıyor, MOBESE'ler karartılıyor ve linç sever Türk gençleri kaçıp kurtuluyor. Aradan bir iki sene geçince tekrar yapıyorlar bunu.

Tecavüz: Her Türk tecavüzcüdür. Eskiden sadece Türk erkekleri tecavüzcüydü. Artık Türk kadınları, Türk çocukları, Türk eşekleri, Türk itleri de tecavüzcü oldular. Mesela Mart ayı gelince Türk kedileri dama çıkıp tecavüze başlıyorlar.

İhtiras Suçları: Dünyada karılarını en çok öldüren erkekler Türk erkekleri zaten. Ama psikiyatr raporu alarak gözetim altında tutulup sonra da bırakılıyorlar. Türk düşünürü Althusser karısını öldürdü ama hatırlamıyor.

Irkçılık: Afrika kökenli vatandaşlar hala ikinci sınıf. Başkan Kennedy'yi bu yüzden öldürdük. Adamcağız Afrika kökenli vatandaşların da otobüslere binebileceğini düşünüyordu. Dallas'ta derin devletimiz sıktı adama. Hala Afrika kökenli vatandaşlara daha az ücret ödeniyor. Afrika kökenlilerin mahallelerinde suç oranı yüzde 34, lise bitirme oranı yüzde 21.

1 yorum:

  1. "hortumculuk" var bir de, esas sahiplerini, hortumlarını da ellerine tutuşturarak yurt dışına gönderdiğimiz, yurt dışından sömürülere karşı da kaynaklarımızı ulu orta ettiğimiz, ama açlıktan bayılmak üzere olan karnı sırtına yapışmış çocuğu,simit çaldı diye hortumla dövdüğümüz yönlerimiz de var bizim...
    kiraz özdemir

    YanıtlaSil