19 Ağustos 2010 Perşembe

Eşi iftarda 'yemek yok' deyince kendini astı!

El arabası ile sebze satan Hacı Oruç, iftar için evine döndü... Eşine ne yemek yaptığını sorduğunda, "Yemek yapacak bir şey yoktu, yemek yok" yanıtını alınca kendini asarak canına kıydı...


Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde seyyar satıcılık yapan evli ve 4 çocuk babası 40 yaşındaki Hacı Oruç, iftar açmak için geldiği evinde eşinin, "Yemek yapacak bir şey yoktu, yemek yok" demesi üzerine bunalıma girip, evin bir odasında kendini asarak canına kıydı.

Silvan'de geçimini el arabasıyla sebze ve meyve satarak sağlayan ve 2 odalı tek katlı evde ailesiyle yaşayan Hacı Oruç, 3 gün önce iftar vakti evine geldi. Eşi Edibe Oruç'a ne yemek yaptığını soran Oruç, "Yemek yapacak birşey yoktu. Yemek yok" yanıtını alınca üzülerek, evin bir odasına çekilip, kendisini tavana astı.
Şüphelenip odaya giren Edibe Oruç, eşini ipte asılı tavanda sallandığını görünce hemen müdahale etit ve ipi keserek onu indirdi. Hacı Oruç, yakınları tarafından kaldırıldığı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedaviye alındı ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen dün akşam yaşamını yitirdi.

ÖNCE ÇOCUKLARINA SARILIP AĞLAMIŞ
Eşinin intihar etmesinin ardından 4 çocuğuyla ortada kalan 37 yaşındaki Edibe Oruç, büyük üzüntü yaşadı. Kürtçe konuşan Edibe Oruç, eşinin son günlerde para kazanamadığı için eve yiyecek alamadığını söyledi.
Eşinin 3 gün önce iftar saatinde eve geldiğini ağlayarak anlatan Edibe Oruç şöyle dedi: "İftar saatinde eşim eve geldi. Yemek yapacak hiç bir şey yoktu evde. Aç aç bekliyorduk. Eşim ne yemek yaptığımı sordu. Ben de 'yemek yapacak bir şey yoktu, yemek yok' dedim. Bunun üzerine çocuklara sarılıp bir süre ağladı. Çok üzüldüğünü anlamıştım. Sonra da arka odaya geçti. Ben de fazla üzmemek için yanına gitmedim. Ama odadan ses gelmeyince merak edip gidip baktım. Eşim kendini iple tavana asmıştı.". Hacı Oruç'un cenazesi, Silvan'ın Karabehlülbey Mezarlığı'nda toprağa verildi. 11 yıllık evli 4 çocuk babası Hacı Oruç'un ölümüyle ilgili savcılık soruşturma başlattı.

2 yorum:

 1. allah mekanını cennet etsin.. intihar haram evet.. ama bilmiyorum.. lafı bize de düşmez belki bu adamın.. hakkıyla yaşadı denebilir en azından..

  YanıtlaSil
 2. bir de şu var.. epeydir internet ortamında dolaşan bir video: herkesin bir popisi var.. dalga üstüne dalga.. biz de güldük belki başlarda.. ama iş başka.. adama gidin popüler kültür nedir diye sorun sonra da gülecek malzeme arayın.. mtv dangalıklığı böyle bişey..

  adam beyaz şova çıkmış.. çıkarmışlar.. anlatıyor..

  http://www.timsah.com/Beyaz-Show-Herkesin-Bir-Popisi-Var/N0MdMSqYY4E

  bu adam gerçek.. sahte değil.. sinemaya gitmeyi sever misin diye soruluyor bi de.. işten güçten vakit mi var diyor.. sabah altıdan gece onikiye kadar çalışıyormuş..

  yağma dolu yağma yol çamur olur..
  o yar gelecek gelmek zor olur.. yağmurda ıslanıp çamura batmayanlar halkın ne kadar uzağında?

  YanıtlaSil